Jak naučit retailovou firmu prodávat přímo koncovým zákazníkům?

spielberg_1-1

Změna orientace na koncového zákazníka

Pro vinařství Spielberg jsou hlavními obchodními kanály velké řetězce a restaurace. V roce 2019 jsme pro Spielberg navrhli a realizovali strategii, která se zaměřuje na koncové zákazníky. To, co se navenek tváří jen jako nový e-shop, ve skutečnosti znamená postupnou transformaci celé společnosti.

spielberg_2-1

Výzva

Vinařství Spielberg se po dlouhá léta zaměřuje především na obchodní řetězce a síť partnerů. Řeší tak poměrně málo, ale zato objemných objednávek. Naším úkolem bylo změnit přemýšlení společnosti v tom, že vína se neprodávají jen po paletách, ale i jednotlivých lahvích. Kromě mindsetu firmy jsme museli změnit i řadu interních procesů.

Jak jsme postupovali

1

Řešení

Celému projektu předcházela důkladná analýza interních procesů při expedici objednávek. Následně jsme navrhli strategii orientovanou na koncového zákazníka, která odrážela specifika fungování vinařství Spielberg. Na základě strategie jsme připravili kompletní prototyp webu, který zároveň obsahoval B2B sekci, jež výrazně snížila množství manuální práce v obchodním týmu. Správnost prototypu jsme pečlivě otestovali s reálnými zákazníky a na základě něj připravili grafický design, specifikaci řešení a doporučili vhodné technologické cesty. Společně s klientem jsme se nakonec rozhodli pro vývoj na platformě Prestashop, kterou jsme provázali s ERP systémem, a napříč oběma nástroji řešili automatizace s cílem zkrátit dobu expedice a snížit manuální pracnost.

Výsledek

Díky uvedení e-shopu Spielberg.cz, podpořeného automatizací procesů a změnou přemýšlení obchodních týmů, jsme vinařství Spielberg pomohli vyrazit přímo ke koncovým zákazníkům a zároveň výrazně snížit množství práce související s obsluhou B2B partnerů.

Slova klienta

"Tým integritty nám pomohl uskutečnit první, ale velmi důležitý krok na cestě ke koncovému zákazníkovi."

JUDr. Jaroslav Javornický majitel

A co váš příběh?

Pojďme ho vytvořit

Přesne takto jsme vytvořili spoustu příběhů

Poskytovatel internetové a satelitní TV

Vývoj zákaznické zóny a proměna zákaznické péče

Zobrazit
Mockup Telly

Tradiční moravské vinařství

Ze sklepa do e-commerce

Zobrazit
Spielberg

Personalizované samolepky pro děti

Od nápadu z Česka do celého světa

Zobrazit
Mamalabels

Další naši klienti a partneři

Oddysey
Mattoni
Ketomix
Linet
Donate
Telly